Jak zaplanować swój ulubiony urlop?

Często wybór miasta, do którego wyruszymy na urlop stanowi nie lada problem. Barzdo dobre miejsce na wakacje stanowi Rewal. Miejscowość ta to dawna osada rybacka w województwie zachodniopomorskim. Pierwsze wzmianki o osadzie pochodzą z XV wieku. Miejscem urlopów stała się ona w 1830 r., kiedy to przybyli pierwsi letnicy. Położone jest na wybrzeżu klifowym, z szeroką i pięknie zadbaną plażą. Doskonały mikroklimat przyciąga co roku tłumy turystów. Przebywający tam uważają Rewal za bardzo ładne i zadbane miasteczko. Mieszkańcy dbają o swoje własne przydomowe ogródki co dodatkowo poprawia efekt wizualny miasta.

Można tam znaleźć wiele atrakcji np. wesołe miasteczko, ciuchcia Retro-Expres, smażalnie ryb, puby i kafejki. Dla leniuchów najważniejszym elementem będą plaże. Są one doskonale zadbane, szerokie i piaszczyste. Stanowią swego rodzaju raj dla odwiedzających. W trakcie sezonu dodatkowe atrakcje na plaży to np. Zjeżdżalnie różnego rodzaju, trampoliny itp. Organizowane są również turnieje siatkówki plażowej. Te właśnie cechy przyciągają do rewalskich plaż.  Dla  bardziej aktywnych przewidziano atrakcje związane ze sportem. Dostępne są korty, idealne na partyjkę tenisa ze znajomymi oraz hala sportowa, gdzie można uprawiać wiele dyscyplin sportowych. Do dyspozycji mamy także stadninę koni. Można tam wynająć konia i sobie spokojnie pogalopować.

Oczywiście są tam odpowiedzialni instruktorzy, którzy znają się na rzeczy.  Doskonałe widoki podziwiać można ze specjalnie przygotowanego tarasu widokowego. Mieści się on przy ul. Parkowej. Możemy tam zrobić niesamowite fotki, które będą pamiątką na całe życie. Zorganizowane grupy turystów mogą wynająć kolejkę wąskotorową i wybrać się w podróż po okolicach Rewala. Baza noclegowa jest bardzo dobrze rozbudowana. Pokoje nad morzem, apartamenty oraz zwykłe pokoiki to niemalże standard. Najlepiej zarezerwować sobie miejsce zakwaterowania nieco wcześniej przed przyjazdem. Doskonałe oferty znajdziemy w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę pokoje Rewal a ukaże nam się mnóstwo ofert.

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *