Gdzie wybrać się na wakacje?

Rewal jest jedną z najpopularniejszych polskich miejscowości wakacyjnych. Miasteczko to znajduje się w województwie Zachodniopomorskim. Położone jest na wybrzeżu klifowym, z szeroką i pięknie zadbaną plażą. Doskonały mikroklimat przyciąga co roku tłumy turystów. Rewal to w zasadzie wioska rybacka, której początki sięgają nawet XV wieku. Pierwsi turyści pojawili się tutaj w 1830 roku. Z upływem czasu Rewal z wioski rybackiej przemienił się w jeden z najpopularniejszych ośrodków turystycznych. Przebywający tam uważają Rewal za bardzo ładne i zadbane miasteczko.

Mieszkańcy dbają o swoje własne przydomowe ogródki co dodatkowo poprawia efekt wizualny miasta. Można tam znaleźć wiele atrakcji np. wesołe miasteczko, ciuchcia Retro-Expres, smażalnie ryb, puby i kafejki. Często do Rewala napływają turyści, którzy myślą jedynie o leniuchowaniu. To właśnie dla nich największą atrakcję sprawiać będą plaże. Owe są bardzo szerokie i piaszczyste. W okresie wakacji można na nich znaleźć różne atrakcje takie jak zjeżdżalnie itp. Bardzo często organizuje się tam turniej siatkówki plażowej. Wspaniałe widoki możemy obserwować z tarasu widokowego umieszczonego na klifie przy ul. Parkowej. Można tam wykonać wspaniałe zdjęcia, które będą doskonałą pamiątką z wakacji.

W Rewalu znajdzie się coś dla fanów nocnego życia. Są tam dobre dyskoteki, do których warto się udać. Fani sportu mogą wykorzystać korty tenisowe oraz halę sportową. Można tam bez problemu rozegrać partyjkę tenisa lub pograć w koszykówkę. Bardzo chętnie odwiedzanym miejscem jest latarnia morska. Wybudowana 1866r mierzy 45 m wysokości. Po wejściu na szczyt latarni, możemy podziwiać niesamowite widoki. Zorganizowane grupy turystów mogą wynająć kolejkę wąskotorową i wybrać się w doskonałą podróż po okolicach Rewala. Baza noclegowa jest bardzo dobrze rozbudowana. Pokoje nad morzem, apartamenty oraz zwykłe pokoiki to niemalże standard. Najlepiej zarezerwować sobie miejsce zakwaterowania nieco wcześniej przed przyjazdem. Doskonałe oferty znajdziemy w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę pokoje Rewal a ukaże nam się mnóstwo ofert.

Zdjęcie ze strony: Pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *